[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي آرشیو اخبار نشست‌های علمی یادداشتهای علمی ثبت نام تماس با ما جستجو نگره‌های اقتصادی بانک اطلاعات مدیریت شهری حمایت از کالای ایرانی ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
یادداشت های علمی::
بانکداری و مالیه شهری::
بانک اطلاعات مدیریت شهری::
اقتصاد‌مقاومتی؛ اقدام‌ و‌ عمل::
تصاویر منتخب::
گنجینه::
عضویت ::
مسابقات علمی::
خبرنامه تخصصی::
پیوندهای مفید::
برقراری ارتباط::
تسهیلات پایگاه::
::
نگره‌های اقتصادی

AWT IMAGE

..
تقدیر رئیس جمهور
AWT IMAGE
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
به نظر شما مطالب این سایت تا چه اندازه توانسته اطلاعات شما را در حوزه اقتصاد شهری افزایش دهد؟
خیلی زیاد
زیاد
متوسط
کم
خیلی کم
   
..
:: سی و ششمین شماره فصلنامه علمی- پژوهشی «اقتصاد و مدیریت شهری» منتشر شد ::
 | تاریخ ارسال: 1400/10/5 | 
 
انتشارسی و ششمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی  اقتصاد و مدیریت شهری  
 
سی و ششمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی  اقتصاد و مدیریت شهری (پاییز ۱۴۰۰ ) منتشر شد . گفتنی است ۱۰ عنوان مقاله در این فصلنامه انتشار یافته که به شرح ذیل است.
 
 ۱- ارزیابی تاب‌آوری شبکه‌های حمل‌ونقل ریلی شهری با استفاده از روش Hazid 
۲-ارزیابی و تحلیل وضعیت شاخصهای گردشگری مناطق شهری تبریز با استفاده از مدل چرخه حیات گردشگری     
۳-استراتژی بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE) در شهرداری تهران 
۴-بررسی تأثیر سیاست‌های پولی بر ریسک‌پذیری بانک‌ها، مطالعه بین‌کشوری
۵-بررسی تأثیر شاخصهای توسعه مالی، رشد اقتصادی و تجارت بینالمللی با رویکرد مقایسهای در کشورهای درحاتوسعه و توسعه یافته 
۶-تأثیـر تحولات بازارهـا بر بازار مسکن شهری در ایران: با تأکیـد بر نااطمینانی‏های قیمت بازار طلا
۷-تحلیل شکاف سازوکارهای شناسایی استعدادهای نیروی انسانی در شهرداری تهران
۸-تحلیل قابلیت‏ها و فرصتهای اقتصادی مؤثر بر استراتژی توسعه شهر اردبیل
۹-شناسایی عوامل مؤثر بر پذیرش اینترنت اشیاء در حمل‌ونقل هوشمند شهری 
۱۰-طراحی مدل درآمد پایدار شهرداری قم مبتنی بر گردشگری (الگوی مبتنی بر نظریه پردازی داده بنیاد(
لازم به ذکر است، اشاعه و گسترش دانش اقتصاد و مدیریت شهری، انتشار یافته‌ها و نظریات جدید در این حوزه، نشر پژوهش‌های حوزه‌های مرتبط و فراهم آوردن زمینه تبادل آرا در مسائل وابسته به اقتصاد و مدیریت شهری، از جمله اهم اهداف این فصلنامه علمی است. فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری، دارای درجه علمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و در پایگاه استنادی بین‌المللی ISI و پایگاه‏های استنادی سراسری Noormags
، Magiran، Ricest،SID ،Ensani ، EZM، Econbiz و Gate Way-Bayern نمایه شده است.
 
 
 
پایگاه تخصصی
Econlit   وابسته به انجمن علمی اقتصاد آمریکا نیز که یکی از معتبرترین انجمن‌های اقتصادی بین‌المللی محسوب می‌شود در شماره ژوئن سال ۲۰۱۵ به معرفی ۱۲ مجله معتبر دنیا پرداخت که فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری نیز در میان آنها قرار داشت.
 
انجمن علمی اقتصاد شهری ایران (حائز رتبه انجمن علمی برتر گروه علوم انسانی کشور در شش سال پیاپی) صاحب امتیاز و دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی مدیر مسئول این فصلنامه علمی می‌باشد. دکتر مهدی صادقی شاهدانی نیز سردبیری این فصلنامه را بر عهده دارد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانند به سایت‌های
WWW.iueam.ir و WWW.iuea.ir مراجعه کنند.
دفعات مشاهده: 71 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: تنها یک زلزله ۶ ریشتری در بافتهای فرسوده تهران ۲ میلیون کشته بر جای می گذارد ::
 | تاریخ ارسال: 1400/7/4 | 
دکتر حسین محمدپور زرندی ،پیرامون آینده بازار مسکن و طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال توسط رئیس جمهور گفت: اینکه امکان پذیر است که ساخته شود قطع به یقین امکان پذیر است اصولا کارهای توسعه ای در این سطح ذاتاً تورم زاست به عبارتی قیمتها را بالا می برد و مصالح را در معرض افزایش قیمت قرار خواهد داد. 

وی با تاکید بر اینکه به اعتقاد بنده باید در ابتدا موضوع بافتهای فرسوده که در همه شهرها وجود دارد در نظر گرفت، تصریح کرد: به عنوان مثال ۱۴ هزار بافت فرسوده در تهران داریم بنابراین بهتر است که این طرح الگویی به مانند مسکن مهر که خارج از طرح بافت فرسوده شهری بود نداشته باشد و به نظر می رسد ابتدا باید زیر ساختهای این طرح فراهم شود که این زیرساختها شامل آب ، برق، مسیر و غیره است. 

پورزرندی  اظهار کرد: در بافتهای فرسوده این زیر ساختهای شهری موجود است و کار در این بافتها نه تنها منفی نیست بلکه دو فایده نیز خواهد داشت اول اینکه متاسفانه اکثر شهرهای کشور و بالطبع روستاها در معرض زلزله قرار دارد. و باید هر چه زودتر این شرایطی که در بافتهای فرسوده موجود است اصلاح شده و جان مردم را نجات دهیم. 
تنها یک زلزله ۶ رشتری در بافتهای فرسوده تهران ۳ میلیون کشته بر جای می گذارد/ ۱۲۰ شغل و کسب و کار در انتظار رونق ساخت و ساز
کارشناس حوزه اقتصاد و بانکی اذعان داشت:همچنین هزینه تمام شده در بافتهای فرسوده نسبت به سایتهای دیگر ارزان تر است چرا که زیر ساختهای شهری را دارد. 

وی پیرامون اینکه آیا دولت، شهرداریها و بخش خصوصی به تنهایی از عهده این پروژه بر می آیند یا خیر، بیان کرد: باید گفت؛خیر چرا این بافتها در تمام شهرهای کشور موجود است و در ابتدا باید سیستم های انگیزشی سیستمهایی که مردم بتوانند خود را انگیزه مند کنند که وارد این طرح شوند بخش خصوصی ، مردم و دولت همه با هم در این طرح مشارکت کنند و یک جهاد عمومی شکل بگیرد . 

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران تاکید کرد: به عنوان مثال صدور جواز برای این مجموعه ها مجانی شود، مجوز تراکم مجاز اضافی در راستای طرح جامع شهرسازی داده شود، تجاری ها را به گونه ای محاسبه کنیم که فرد سرمایه گذار احساس کند با اندک سرمایه اش این اتفاق برای او  سودمند خواهد بود بنابراین بالطبع شهروندان وارد این جهاد خواهند شد و درست است که بافتهای فرسوده با توجه به کوچک بودن واحدها باید با هم تجمیع شوند بنابراین بهتر است که این مشارکت شکل بگیرد.

وی افزود: انگیزه مالی نیز افراد را ترغیب به سرمایه گذاری خواهد کرد به طور مثال وام های بلند مدت ارزان قیمت به شهروندان اعطا شود به عبارت دیگر ساخت یک میلیون مسکن در سال توسط دولت بدون کمک اقشار مردم و دستگاه‌ها، کاری نشدنی است ولی اگر با سیستمهای انگیزشی انجام بگیرد و بخش خصوصی ترغیب شود و مردم را تشویق به مشارکت در این طرح خواهد کرد حتما عملیاتی بوده چرا که باید این طرح در بافتهای فرسوده ساخته شود. 

پور زرندی در پاسخ به اینکه چگونه می شود انبوه سازان در سایت بافتهای فرسوده که احتمالا بر روی گسل زلزله نیز قرار دارد اقدام به ساختمان سازی کنند، گفت: اجرای اینگونه طرح ها بر روی بافتهای فرسوده در بسیاری از موسسات علمی مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته و در نتیجه به این طرح رسیده‌اند که می توان از مصالح خاص و سبک برای ساخت در این طرح استفاده کرد که هم مقاوم در برابر زلزله بوده و هم به صرفه و با قیمت مناسب قابل تهیه هستند، چرا که این مصالح ارزان تر نیز هست و با یک طرح ابتکاری و نو این ساختمانها ساخته خواهند شد. 

وی با اشاره به اینکه با یک زلزله بیش از ۶ ریشتری فقط در شهر تهران دست کم ۲ میلیون تن جان خود را از دست خواهند داد، گفت: فرصت بعدی برای اجرای این طرح استفاده از تسهیلات بانکی و فاینانس است به نظر می رسد که عضویت در شانگهای می تواند ایده خوبی برای برون رفت از تحریمها  باشد چرا که برای  خروج از تحریم های ظالمانه ایران نیازمند این است که با همسایگان در ارتباط باشد، و لذا شوراهای منطقه‌ای و همسایگان می تواند کشور را نجات دهد، که از جمله این ارتباط عضویت درشانگهای است و به نظر بنده اتفاق مهمی برای کشور خواهد بود کما اینکه برای استفاده از سیستم های تامین مالی بسیار می تواند موثر باشد که اگر در این زمینه نیاز به واردات بود در این شرایط کشور می تواند از همسایگان کمک بگیرد. بنابراین بحث های منطقه ای و همسایه ای می تواند کشور را از تحریم های غیر انسانی رهایی بخشد. 
 
مدرس دانشگاه افزود: با ایجاد انگیزه در شهروندان می توان آنها را برای شرکت در این طرح تشویق کرد حال اگر این طرح در بافتهای فرسوده به اجرا رسید و برای اجرای طرح نیاز به زمینهای بیشتری بود در آن زمان می توان به مثابه سیستم مسکن مهر نیز فکر کرد و ادامه این طرح را در خارج از شهرها بنا کرد. البته این راهکار ساخت و ساز در بافت فرسوده یک راهکار پیشنهادی است چرا که از دو جهت؛ حفظ جان انسان ها و اعتبار بخشی به نمای شهرها موثر و مفید خواهد بود.  

پور زرندی با تاکید بر اینکه بحث تورم در مصالح ساختمانی بحث مهمی است، تصریح کرد: دو بحث در اینجا مطرح است ابتدا اینکه قیمت ارز به یکباره افزایش یافت ودوم کاهش ارزش پول ملی بود که خود این امر موجب افزایش قیمت مصالح شد و همچنین بسیاری از شرکتهای تولید کننده یا تعطیل شدند یا با تمام ظرفیت کار نمی کنند به همین دلیل با کمبود مواد اولیه یا عدم وجود سرمایه در گردش مواجه شدند که البته این مشکل قابل حل است و با ارتباطات منطقه‌ای اگر نیازی به رفع برخی از کمبودها باشد با امکانی که می توان با کشورهای همجوار و منطقه تبادل کرد می توان بازار را تعدیل و متناسب نگه داشت، اگر کشور با هر تورمی مواجه شود با این راهکار می تواند بر تورم غلبه کند همچنین اگر این طرح در بافتهای فرسوده اجرا شود، شهروندان نیز راضی و خشنود بوده و مشارکت حداکثری خواهند داشت.  

کارشناس حوزه اقتصادی گفت: این طرح ، طرح بسیار خوبی است  چرا که موجب می شود افراد و شهروندانی که واقعا نیازمند و جزء اقشار کم درآمد و مستاجردر شهرها هستند بتوانند در این طرح شرکت کرده و صاحبخانه شوند و نقطه عطفی برای زنده کردن امید در جوانان خواهد بود، فلذا اگر بتوانیم خانه های ارزان قیمت و با شرایطی فراهم کنیم که این قشر محروم و افرادی که بی مسکن هستند صاحب ملک شوند کار بسیار بزرگی است و واقعا این ظرفیت نیاز است و مدت زیادی است که مسکن از رونق ساخت و ساز افتاده چرا که مسکن خود به تنهایی بالای ۱۲۰ شغل و کسب و کار را فعال خواهد کرد. 

وی افزود: اگر این طرح  در بافت فرسوده اجرا شود به توسعه شهر و جلوگیری از خسارت مالی و جانی موثر خواهد بود. 

پور زرندی با اشاره به مشاغل وابسته و متاثر از شروع انبوه سازی،خاطر نشان ساخت: اگر ساختمان سازی رونق گیرد، مشاغلی که مربوط به ملزومات خانه است مانند در و پنجره لوسر کلید و پریز، امکاناتی برای دفاتر تجاری و غیره خود موجب رونق مشاغلی از این دست خواهد بود. 
دفعات مشاهده: 270 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: آینده بازار مسکن در گرو حمایت از واحدهای تولیدی/ جلوگیری از تورم مجدد در بخش مسکن با رونق کسب و کارهای خانگی ::
 | تاریخ ارسال: 1400/6/27 | 
آینده بازار مسکن در گرو حمایت از واحدهای تولیدی/ جلوگیری از تورم مجدد در بخش مسکن با رونق کسب و کارهای خانگی

نماینده مجلس یازدهم پیرامون آینده بازار مسکن در کشور گفت: اگر واحدهای تولیدی مورد حمایت قرار نگیرند می توانند موجب افزایش قیمت نهادهای تولیدی شده و قیمت تمام شده مسکن را افزایش دهند.
 
دکتر قادری عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و نماینده مردم شیراز در یازدهمین مجلس شورای اسلامی پیرامون آینده بازار مسکن و طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال که توسط رئیس جمهور مطرح شده، گفت: در واقع این طرح، طرحی است که توسط مجلس شورای اسلامی تحت عنوان طرح قانون جهش تولید مسکن تصویب شده، درست است که جزو طرح رئیس جمهور هم بوده، اما خواستگاه قانونی این طرح در مجلس شورای اسلامی است که اخیرا مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفته و به دولت نیز ابلاغ شده است.
 
وی افزود: طبعا مقدمه اجرای این طرح این است که دولت زمینه های مورد نیاز را برای این مقدار مسکن   از محل زمینه های منابع ملی ، زمینه های مربوط به دستگاه های دولتی، زمینه های مربوط به اشخاص، بافت های فرسوده و هر امکان دیگری که وجود دارد، تامین کند.
 
نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در ادامه تصریح کرد: هماهنگی لازم با دستگاه هایی مانند شهرداریها بعمل آید تا به موقع پروانه های لازم صادر شود و سوم اینکه دستگاه های خدمات رسان مانند وزارت نیرو برای تامین آب و برق و وزارت نفت برای تامین گاز و وزارت راه و شهرسازی برای تامین زیر ساختها اقدام کنند و زیر ساختها کاملا محیا شوند.
 
وی تاکید کرد: چهارمین مورد که بسیار از موارد قبلی مهم تر است هماهنگی با سیستم نظام بانکی برای تامین تسهیلات و منابع مالی است ، که باید در اختیار سازندگان قرار گیرد و همینطور شرکتهایی که برای چنین  کارهای بزرگی فعالیت می کنند، ایجاد ساختارهای موجود لازم است و به کارگیری از شرکتهایی که صلاحیت لازم را برای اجرای طرحهای بزرگ و انبوه مسکونی را دارند و همینطور باید دولت کمک کند که واحدهای تولیدی تامین کننده مصالح در کشور فعال شوند و مصالح مورد نیاز تامین و ساختار مناسب در کشور شکل بگیرد .
نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شوراها و تشکل هایی که در پارلمان به آن اشاره شده سریع راه اندازی و فعال شوند، تصریح کرد: هماهنگی های ملی و استانی در کشور انجام گیرد و همینطور نیروی انسانی مورد نیاز اگر لازم است آموزش داده شود و اگر نیروی انسانی مورد نیاز در کشور داریم ساماندهی و مجهز شوند و به همین شکل هماهنگی های اداری و بعضی از خلا های قانونی که ممکن است در اجرا پیش آید پر شوند و در کنار آن مقدمات اینکه این مسکن تبدیل به یک کالای سرمایه ای نشود و موجب احتکار مسکن نگردد و تلاش شود که از خانه های خالی و خانه های بلا استفاده مالیات و عوارض اخذ شود  تا همه خانه ها مورد استفاده قرار گیرند. و آیین نامه ها، دستور العمل ها و چارچوب های مورد نیاز پیرامون صرفه جویی در آب و برق و گاز و.... پیش بینی شود.
 
قادری در پاسخ به این سوال که کشور در حال حاضر در تحریم سراسری قرار دارد و برخی از زیر ساختها مانند تامین مصالح با مضیقه روبرواست، آیا ساخت یک میلیون مسکن در سال امکان پذیر است یاخیر و مجلس و دولت چه برنامه ای پیرامون اجرای این طرح دارند، گفت: همانطور که در بخش قبلی اشاره شد واحدهای تولیدی که انبوه ساز هستند باید هر چه سریعتر مسائل و مواردی که مانع اجرای سریع این طرح است را بر طرف کنند و کمک شود که بتوانند مصالح مورد نیاز را تامین کنند زمانی که افزایش تقاضا صورت گیرد همین مساله خود دلیلی بر نایاباب شدن و یا گران شدن کالای مصرفی می شود با توجه به محدودیتهای عرضه‌ای که وجود دارد اگر واحدهای تولیدی مورد حمایت قرار نگیرند خود می تواند موجب افزایش قیمت نهادهای تولیدی شده و قیمت تمام شده مسکن را افزایش دهد.
 
وی افزود: دولت باید کمک کند از منابع بانکی، صندوق توسعه ملی و همچنین از ظرفیت دستگاه‌های مختلف باید خدمت گرفته شود، و تا مشکلات و معضلات برطرف نشود، طبیعی است که می تواند بر روی هزینه تمام شده مسکن تاثیر سوء گذاشته و مشکلاتی را ایجاد کند.
 
دکتر قادری در پاسخ به اینکه در پروسه ساخت یک میلیون مسکن چه میزان شغل ایجاد می شود تاکید کرد: بخش مسکن یکی از بخشهایی است که ارتباطات و پیشینیه زیادی دارد و فعال شدن بخش  مسکن می تواند تغییرات خوبی را در اقتصاد ایجاد کند و طبعا واحدهای تامین کنند مصالح ساختمانی و همینطور بخشهای کارگری، بخشهای بنایی و بخشهای فنی و ...  فعال می شوند و پس از اینکه این واحدها فعال شد به طبع آن با فعالیتهای این مجموعه ها مشاغلی دیگر نیز فعال می شوند. به نظر می رسد در کنار این فعال شدن بخش مسکن سایر بخشها نیز باید فعال شوند.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه عدم پرداخت به موقع اقساط خانه های تملیک شده توسط مالکان خود معضلی است که می تواند موجب ایجاد تورم شود ،خاطر نشان ساخت: در کنار ساخت این مسکن باید تلاشهایی صورت گیرد که بخش عمده این فعالیتها به مشاغل خانگی برگردد و این کسب و کارها رونق گیرد کما اینکه ایجاد کسب و کارهای خانگی در همین منازلی که به مالکان تعلق می گیرد خود می تواند در پرداخت به موقع اقساط خانه های تملک شده یاری رساند تا موجب تشدید تورم در کشور نشود و منابع بتوانند به موقع به سیستم بانکی کشور بازگردند.
دفعات مشاهده: 266 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: سی و چهارمین شماره فصلنامه علمی- پژوهشی «اقتصاد و مدیریت شهری» منتشر شد ::
 | تاریخ ارسال: 1400/3/29 | 
سی و چهارمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی  اقتصاد و مدیریت شهری (بهار ۱۴۰۰ ) منتشر شد . گفتنی است ۱۰ عنوان مقاله در این فصلنامه انتشار یافته که به شرح ذیل است. 
 
  1. ارائه الگوی کارآفرینی استراتژیک در نهادهای عمومی (موردمطالعه: شهرداری‌های استان قزوین)
  2. ارائه مدل توسعه سیستم مدیریت ارتباط با مشتری با تأکید بر استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال (موردمطالعه: بانک شهر) 
  3. بازشناسی مؤلفه‌های کیفیت در عرصه‎های همگانی شهر مشهد مقدس
  4. بررسی تأثیر گرایش بازار و کارآفرینانه هم‎زمان بر عملکرد اقتصادی با نقش تعدیلگری سرمایه‎های مالی و آشفتگی بازار صادرات
  5. تأثیر تحریم‌ها بر مخارج مصرف داخلی خانوارها با تأکید بر نوسانات نرخ ارز و درآمد ملی
  6. تدوین الگوی ساختاری تفسیری حکمرانی مطلوب شهری در زمان شیوع اپیدمی کرونا 
  7. تدوین مدل بومی و پارادایمی مدیریت دانش رصد اطلاعات شهری در شهرهای هوشمند
  8. راهکاری برای بهبود عملکرد مالی سیستم بانکی با اولویت برون‌سپاری فرایندهای فناوری اطلاعات
  9. شناسایی و اولویت‌بندی عوامل مؤثر بر سودآوری اقتصادی کاربر نهایی با رویکرد ترفیع‌محوری
  10. نقش عادلانه بودن دادرسی اقتصادی بر جذب سرمایه در کلان‎شهرها
 لازم به ذکر است، اشاعه و گسترش دانش اقتصاد و مدیریت شهری، انتشار یافته‌ها و نظریات جدید در این حوزه، نشر پژوهش‌های حوزه‌های مرتبط و فراهم آوردن زمینه تبادل آرا در مسائل وابسته به اقتصاد و مدیریت شهری، از جمله اهم اهداف این فصلنامه علمی است. فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری، دارای درجه علمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و در پایگاه استنادی بین‌المللی ISI و پایگاه‏های استنادی سراسری Noormags، Magiran، Ricest،SID ،Ensani ، EZM، Econbiz و Gate Way-Bayern نمایه شده است.

پایگاه تخصصی Econlit وابسته به انجمن علمی اقتصاد آمریکا نیز که یکی از معتبرترین انجمن‌های اقتصادی بین‌المللی محسوب می‌شود در شماره ژوئن سال ۲۰۱۵ به معرفی ۱۲ مجله معتبر دنیا پرداخت که فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری نیز در میان آنها قرار داشت.

انجمن علمی اقتصاد شهری ایران (حائز رتبه انجمن علمی برتر گروه علوم انسانی کشور در شش سال پیاپی) صاحب امتیاز و دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی مدیر مسئول این فصلنامه علمی می‌باشد. دکتر مهدی صادقی شاهدانی نیز سردبیری این فصلنامه را بر عهده دارد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‎توانند به سایت‌های WWW.iueam.ir و WWW.iuea.ir مراجعه کنند.
دفعات مشاهده: 524 بار   |   دفعات چاپ: 27 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: «دکتر امیر جعفرپور» کارشناس حمل و نقل درون و برون شهری دارفانی را وداع گفت ::
 | تاریخ ارسال: 1400/2/25 | 
«امیر جعفرپور» کارشناس حمل و نقل درون و برون شهری دارفانی را وداع گفت
امیر جعفر پور از کارشناسان جوان و خبره بخش حمل و نقل درون و برون شهری که سوابق متعدد مدیریتی در بخش های مرتبط با حمل و نقل داشت، شامگاه چهارشنبه، دار فانی را وداع گفت.

دکتر امیر جعفرپور متولد سال ۱۳۵۳ در مشهد بود که در ۲۳ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در جوانی چشم از جهان فروبست.

از جمله سوابق مدیریتی او می توان به معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت راه و ترابری، معاون توسعه حمل ونقل ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت کشور در ریاست جمهوری، عضو حقیقی شورایعالی حمل و نقل و ایمنی و دبیر کمیسیون حمل ونقل دبیرخانه شورای عالی حمل و نقل و ایمنی، مدیرکل دفتر حمل و نقل و مجری طرح های زیر در سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور، مدیرکل دفتر پژوهش های تخصصی حمل و نقل مرکز تحقیقات و آموزش وزارت راه وترابری، مدیرکل برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، اولین رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه و لجستیک منطقه آزاد قشم، عضو شورای راهبردی حمل و نقل مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرپرست اتحادیه سازمان های تاکسیرانی کشور و ... اشاره کرد.

در گذشت ناگهانی وی که به دلیل عارضه مغزی (سکته مغزی) رخ داد خانواده بزرگ حمل و نقل درون و برون شهری را عزادار کرد و در غم فرو برد.

به دنبال این رخداد غم انگیز سایت انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن ابراز همدردی با خانواده محترم ایشان و جامعه حمل و نقل و با عرض تسلیت به مناسبت این ضایعه غم انگیز پیام تسلیت  دبیر کل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران را به شهر ذیل ابراز می دارد. 

انّا للّه و انا الیه راجعون

مشیت الهی بـر ایـن تعلق گرفـت کـه بهار فرحناک زندگی را خـزانـی ماتم زده بـه انتظار بنشیند و این، بارزترین تفسیر فلسفـه آفـرینش درفـراخـنای بـی کران هـستی و یـگانه راز جـاودانگی اوسـت درگذشت دوستی بی نظیر و  برادری فرهیخته جناب آقای دکتر امیر جعفر پور از کارشناسان جوان و خبره بخش حمل و نقل درون و برون شهری که سوابق  درخشان مدیریتی در بخش های مرتبط با حمل و نقل شهری داشت ضایعه ای است بسیار بسیار سنگین و به واقع مصداق آیه  ((انا لانعلم منه الا خیرا)) . این مصیبت را به  خانواده محترم ایشان و جامعه علمی تسلیت عرض نموده برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانیم .
دفعات مشاهده: 805 بار   |   دفعات چاپ: 37 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: سایر مطالب این بخش: ::
:: برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن - 1400/1/7 -
:: قانون ۱۰۰ ساله زنجیر در پای تولید کنندگان/ رتبه ۱۲۷ سهولت فضای کسب و کار در بین ۱۸۰ کشور - 1400/1/7 -
:: انتخابات پیش رو نقطه عطفی است برای رفع موانع تولید/ توانمندیهای ایران در سطح کشورهای تراز اول تک رقمی است - 1400/1/5 -
:: از جایگزینی کارخانجات خارجی تا تعطیلی کارگاههای تولیدی در ایران - 1400/1/5 -
:: سی و سومین شماره فصلنامه علمی- پژوهشی «اقتصاد و مدیریت شهری» منتشر شد - 1399/12/28 -
:: فرا رسیدن سالگرد شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام تسلیت باد - 1399/10/13 -
:: سی و دومین شماره فصلنامه علمی- پژوهشی «اقتصاد و مدیریت شهری» منتشر شد - 1399/10/6 -
:: سی و یکمین شماره فصلنامه علمی- پژوهشی «اقتصاد و مدیریت شهری» منتشر شد - 1399/7/14 -
:: یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری - 1398/9/24 -
:: سی امین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری منتشر شد - 1399/3/27 -
:: برگزاری دوره های آموزشی دولتی - 1399/3/1 -
:: بیست و نهمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری منتشر شد. - 1399/1/24 -
:: بانکداری اسلامی موتور محرک رونق تولید/ تحقق شعار سال با همت قوای سه گانه - 1399/1/9 -
:: سردبیر شهر فردا و عضو هیأت مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران وارد مجلس شد - 1398/12/5 -
:: بیست و هشتمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری منتشر شد. - 1398/10/20 -
:: مدیریت هوشمند شهری - 1397/4/25 -
:: ابعاد چرخه تجاری ‎سازی در ایران - 1397/2/22 -
:: کنفرانس بین‎المللی پژوهش‎های نوین در مدیریت، اقتصاد و توسعه - 1397/1/11 -
:: چهارمین همایش ملی ایمنی ترافیک - 1397/8/30 -
:: نشست تخصصی رسانه و اقتصاد مقاومتی - 1397/5/3 -
:: درآمد های پایدار کلان شهرهای دنیا چگونه تأمین می شود؟ - 1397/2/22 -
:: توسعه پایدار بدون مشارکت مردم امکان‎ پذیر نیست - 1397/2/22 -
:: اصلاح الگوی مصرف آب راهکاری برای مقابله با خشکسالی - 1397/10/5 -
:: فرهنگ‎ سازی آموزش ترافیک از مدارس - 1397/8/29 -
:: ۷ اقدام مهم چین برای مقابله با هوای آلوده - 1398/8/25 -
:: عضو هیأت مدیره انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در گفت و گو با شهر فردا - 1398/8/21 -
:: بیست‌وهفتمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری منتشر شد - 1398/7/8 -
:: لزوم توجه به رسانه در انجمن های علمی - 1398/2/14 -
:: صندوق های سرمایه گذاری را دریابید - 1398/2/3 -
:: تولید شاه کلید پیشرفت و آسیب ناپذیری در اقتصاد جهانی - 1398/1/4 -
:: شماره جدید فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری منتشر شد - 1397/11/15 -
:: برای پنجمین سال متوالی صورت گرفت - 1397/10/5 -
:: شماره جدید فصلنامه اقتصاد و مدیریت شهری منتشر شد - 1397/9/17 -
:: فراخوان انتشار مقالات در فصلنامه علمی - پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری - 1397/6/6 -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران عنوان کرد - 1397/5/9 -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران عنوان کرد - 1397/4/31 -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران عنوان کرد - 1397/4/26 -
:: دبیرکل مجمع جهانی شهرهای اسلامی مطرح کرد - 1397/4/23 -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران مطرح کرد - 1397/4/11 -
:: پیش بینی آینده علم اقتصاد - 1397/3/29 -
:: رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در حاشیه بازدید از انجمن علمی اقتصاد شهری ایران مطرح کرد؛ - 1397/3/27 -
:: به مناسبت سالگرد حادثه تروریستی مجلس - 1397/3/20 -
:: مجمع عمومی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار شد - 1397/2/30 -
:: رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران مطرح کرد - 1397/1/10 -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - 1396/12/22 -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - 1396/12/19 -
:: با حضور اعضای هیات مدیره برگزار شد - 1396/12/16 -
:: آماری قابل توجه از تمرکزگرایی در تهران - 1396/12/13 -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - 1396/12/9 -
انجمن علمی اقتصاد شهری ایران
Persian site map - English site map - Created in 0.21 seconds with 67 queries by YEKTAWEB 4374