انجمن علمی اقتصاد شهری ایران- اخبار پایگاه
انجمن علمی اقتصاد شهری ایران عنوان کرد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۲۶ | 
    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، در سال‌های اخیر کسب و کارهای اینترنتی گسترش چشمگیری داشته‌اند و در حال حاضر ۵۷ میلیون آمریکایی در این کسب‌وکارها شاغلند و ثروتی معادل ۴/ ۱تریلیون دلار به اقتصاد آمریکا می‌افزایند. در یک رده‌بندی، معیارهای مختلفی نظیر سهم اقتصاد دیجیتالی از کل تولیدات ناخالص داخلی، میزان نرخ رشد اقتصاد دیجیتالی و سهم آنها از اشتغال‌زایی در شهرهای مختلف آمریکا مورد بررسی قرار گرفته است.
بر این اساس ۱۰ شهر برتر آمریکا برای کسب و کار دیجیتالی عبارتند از:
۱- سان فرانسیسکو: با وجود هزینه‌های بالای زندگی، میزان درآمد در این شهر بالاست و سرانه کارکنان بخش اقتصاد دیجیتالی این شهر ۹۲۷۲ دلار است.
۲- آتلانتا: در سال ۲۰۱۷ اقتصاد دیجیتالی در این شهر ۷/ ۴ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی افزود.
۳- لس‌آنجلس: بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴، کسب و کارهای دیجیتالی در این شهر ۷۹ درصد رشد داشته‌اند و این بخش پس از حمل و نقل، بیشترین رشد را تجربه کرده است.
۴- بوستون: متوسط درآمد سرانه کارکنان بخش اقتصاد دیجیتالی در این شهر ۷۸۸۲ دلار است و نرخ رشد اقتصاد دیجیتالی در سال ۲۰۱۷ در این شهر ۵۹ درصد بوده است.
۵- واشنگتن: این شهر دومین درآمد بالا را در بین شهرهای مختلف آمریکا برای شاغلان این بخش فراهم می‌کند. با این حال به دلیل هزینه زندگی بالا، پنجمین شهر مناسب فهرست است.
۶- دالاس: دومین هزینه‌های پایین زندگی را در بین شهرهای موجود در این فهرست دارد و سرانه درآمدی آن ۴۶۹۸ دلار است.
۷- سن خوزه: یکی از بالاترین نرخ‌های رشد اقتصاد دیجیتالی در آمریکا متعلق به این شهر است. تنها در سال گذشته نرخ رشد اقتصاد دیجیتالی این شهر به ۹۱ درصد رسید.
۸- سن دیگو: این شهر یکی از پایین‌ترین سرانه‌های درآمدی اشتغال دیجیتالی در این فهرست را دارد؛ اما به لطف هزینه‌های پایین زندگی توانسته است در بین ۱۰ شهر برتر جای گیرد.
۹- میامی: بیشترین سرانه درآمدی اقتصاد دیجیتالی با ۱۶۴۰۲دلار متعلق به این شهر است.
۱۰- فونیکس: این شهر مناسب‌ترین قیمت مسکن و هزینه زندگی را در بین شهرهای فهرست دارد و اقتصاد دیجیتالی در سال گذشته در این شهر ۴۶ درصد رشد داشته است.

 
نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی اقتصاد شهری ایران:
http://iuea.ir/find.php?item=1.61.1423.fa
برگشت به اصل مطلب