انجمن علمی اقتصاد شهری ایران- اخبار پایگاه
رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در حاشیه بازدید از انجمن علمی اقتصاد شهری ایران مطرح کرد؛

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۷ | 
       به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری در بازدیدی که از مجموعه انجمن علمی اقتصاد شهری ایران انجام داد از نزدیک در جریان اقدامات انجمن و ظرفیت ها آن قرار گرفت.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در این بازدید ضمن تاکید بر ضرورت بکارگیری ظرفیت های انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در ارائه راهکارهای علمی و عملی و مشاوره برای توسعه و مدیریت شهرها به بیان نقطه نظرات خود در خصوص عملکرد این انجمن پرداخت.
وی در حاشیه این بازدید در جمع اعضای انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: امروز باید نسبت به برون‌گرایی و درون‌زایی در اقتصاد شهری توجه لازم صورت گیرد. باید مدیران ما نسبت به شناخت عیوب اهتمام داشته باشند و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنند.
دکتر آقامحمدی با بیان اینکه باید از سرمایه های موجود به بهترین شکل استفاده کنیم گفت: کشور ما در حال حاضر نرخ شهرنشینی بالایی دارد و نرخ بالای شهرنشینی کلید توسعه است، البته باید شهر مصرف کننده به شهر مولد تبدیل شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ظرفیت زنجیره‌های ارزش افزوده در توسعه اقتصادی شهرها خاطرنشان کرد: شهرهای بزرگ نیز فرصت مناسبی برای زنجیره سازی افقی برای کنار هم قرار گرفتن فعالیت های مشابه هستند و این در حالیست که اقتصاد شهری ما دارای برخی خلاء ها در زنجیره ارزش و سودآوری است.

نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی اقتصاد شهری ایران:
http://iuea.ir/find.php?item=1.61.1418.fa
برگشت به اصل مطلب