[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي آرشیو اخبار نشست‌های علمی یادداشتهای علمی ثبت نام تماس با ما جستجو نگره‌های اقتصادی بانک اطلاعات مدیریت شهری بانکداری و مالیه شهری ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
یادداشت های علمی::
بانکداری و مالیه شهری::
بانک اطلاعات مدیریت شهری::
اقتصاد‌مقاومتی؛ اقدام‌ و‌ عمل::
تصاویر منتخب::
گنجینه::
عضویت ::
مسابقات علمی::
پیوندهای مفید::
برقراری ارتباط::
تسهیلات پایگاه::
::
نگره‌های اقتصادی

AWT IMAGE

..
تقدیر رئیس جمهور
AWT IMAGE
..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
به نظر شما مطالب این سایت تا چه اندازه توانسته اطلاعات شما را در حوزه اقتصاد شهری افزایش دهد؟
خیلی زیاد
زیاد
متوسط
کم
خیلی کم
   
..
:: دکتر پورزرندی: ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ | 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، در سومین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران، دکتر حسین محمدپور زرندی رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران به سخنرانی پرداخت.
او با اشاره به اینکه برای درک دقیق پایداری اقتصادی شهرها ابتدا باید نگاهی به وضعیت کلی پایداری در مقیاس جهانی داشته باشیم، گفت: علیرغم چندین دهه اما هنوز نتوانسته ایم به نتیجه‌ای در این باره برسیم.
دکتر پورزرندی به خطرهای زیست محیطی در جهان اشاره کرد و افزود: مشکل زمانی حادتر‌ می شود که بدانیم گرمایش زمین و تغییر اقلیم نیز در حال رخ دادن است. ۲/۴ میلیارد نفر در جهان از امکانات ناکافی رنج می برند. هنوز متوسط درآمد در ۲۰ کشور ثروتمند جهان ۳۷ مرتبه بیشتر از متوسط درامد در ۲۰ کشور فقیر جهان است. با این اوصاف می بینیم که جهان آن چنان هم در تحقق توسعه پایدار موفق عمل نکرده است.
رییس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: راه توسعه از شهرها می گذرد. ۳۱ مگاسیتی در دنیا داریم که ۱۰ عدد از آن ها تنها در چین و هند هستند. ۵۰ شهر بزرگ دنیا بیش از ۶/۹ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی دارند. شهرها بیش از گذشته در اقتصاد جهانی نقش اساسی ایفا می کنند. ۱۰ شهر برتر جهان به لحاظ اقتصادی ۲۲٪ فعالیت های اقتصادی جهان را در بر گرفته اند درحالیکه تنها ۲/۶ درصد جمعیت جهان را دارا هستند.
وی اظهار داشت: شهری که بر درآمدهای ناپایدار تکیه کند هیچ گاه پایداری اجتماعی و زیست‌محیطی را نخواهد دید. شهرهای موفق دنیا از دو روش درآمدی سرمایه گذاری و استقراض و بدهی توأمان استفاده می‌کنند.
دفعات مشاهده: 699 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: نماینده مردم مشهد در مجلس: ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ | 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمان‌فر با اشاره به دیدگاه های انجمن علمی اقتصادی شهری ایران،‌ با بیان اینکه برای شکوفایی اقتصاد‌ شهرها باید به سمت درآمد‌های پایدار حرکت کنیم اظهار کرد: نگاه ما به سرمایه نباید به کسب درآمدهای کاذب باشد زیرا این نوع درآمدها نمی‌تواند اقتصاد جامعه را به جلو پیش ببرد و حتی اقتصاد را نیز به هم می‌ریزد.
وی افزود: درآمد و منابع پایدار می‌تواند مسائل و مشکلات شهری را از لحاظ اقتصادی پاسخ دهد و هیچ آسیبی به زیرساخت‌های شهری نیز وارد نکند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرداری‌ها برای هزینه‌های خود باید به درآمدهای پایدار دست یابند گفت: باتوجه به اینکه مسؤولیت شهرداری بسیار سنگین است و وظایف زیادی بر عهده شهرداری‌ها است، شهرداری‌ها باید برای عمل کردن به وظایف خود، درآمد‌های پایدار داشته باشند.
وی با بیان اینکه باید بخشی از هزینه شهرداری‌ها توسط دولت تأمین شود ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر شرایط به‌گونه‌ای است که دولت نمی‌تواند به تعهدات خود نسبت به شهرداری‌ها عمل کند، به همین دلیل شهرداری‌ها باید راهکاری برای ایجاد منابع پایدار پیدا کنند تا هزینه‌ها و اعتبارات مورد نیاز خود را تأمین کنند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری‌ها به منظور تأمین هزینه‌های خود باید درآمد‌های پایدار داشته باشند چراکه اگر در شهرداری‌ها اعتبار و درآمد وجود نداشته باشد، خدمات شهری نیز کاهش پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: با ایجاد منابع پایدار برای شهرداری‌ها، فرصت بسیار خوبی برای افزایش خدمات شهری و رفاه بیشتر شهروندان ایجاد می‌شود،‌ البته ایجاد منابع پایدار نیاز به کار کارشناسی و علمی دقیق دارد و امیدوارم نهاد‌های علمی در این زمینه ورود کنند.
پژمان‌فر با اشاره به اخذ عوارض بر آگهی‌های تجارتی و تبلیغاتی اظهار کرد: بسیاری از کشور‌های دنیا تجربه‌هایی را در زمینه ایجاد منابع پایدار برای شهرداری‌‌ها دارند، البته این به آن معنا نیست که ما می‌توانیم از تمام تجربیات آن‌ها در کشور خودمان استفاده کنیم و همچنین به این معنا هم نیست که تمام تجربه‌های دیگر کشور‌ها در ایران قابل اجرا نیست، بلکه ما باید با توجه به اقتضائات کشور خودمان به دنبال ایجاد منابع جدید و پایدار باشیم.
دفعات مشاهده: 597 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ | 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، شهرها بخودی خود با مشکلات فراوانی روبه رو هستند  که مخاطرات محیطی را نیز باید به انبوه مشکلات آنها اضافه کرد. به نظر می رسد شهرها بیش از پیش به مکانهایی خطرناک تبدیل می شوند. از هر سه نفر از جمعیت جهان یک نفر در معرض خطر زلزله قرار دارد. در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۳۷درصد جمعیت جهان از ۱۴۵ کشور و ۳۱درصد از مساحت ساخته شده جهان در مناطق بالقوه خطرناک به لحاظ لرزه خیزی زندگی می کنند که بالاترین مقدار آن مربوط به آسیاست و این آمار فقط طی ۴۰ سال گذشته دو برابر شده است. بیش از یک میلیارد نفر از ۱۵۵ کشور جهان در معرض وقوع سیل هستند، بیش از ۴۰۰ میلیون نفر در نزدیکی آتشفشانهای خطرناک زندگی می کنند و طوفانهای ناشی از سیکلونهای حاره ای ۶۴۰میلیون نفر را در معرض تهدید قرار می دهند. 
نکته قابل توجه اینست که بیش از ۴۰درصد افرادی که در نقاط پرخطر لرزه خیز جهان قرار دارند در کشورهای کم درآمد زندگی می کنند. در واقع شهرهای کشورهای کم درآمد جایی است که جمعیت،فقر و بلایای طبیعی همه با هم متمرکز شده اند و دست به دست هم داده اند تا خطر به معنای واقعی را به نمایش بگذارند. با وجود آنکه زلزله و سیل و دیگر مخاطرات، کشور فقیر و غنی نمی شناسد و حتی بیشترین میزان آنها در ایالات متحده و ژاپن رخ می دهد، جاییکه اقتصاد عظیم و انعطاف پذیر آنها مانع از فروپاشی زیرساختها می شود، اما ساکنان مناطق حاشیه شهرها قربانیان اصلی فجایع طبیعی از جمله زلزله هستند حتی اگر کیلومترها دورتر از کانون زلزله باشند.
 فقرای شهری اغلب مناطق پرخطر اعم از حریم گسلها، آبراهه ها و مسیل ها، مناطق در معرض لغزش و ریزش، دامنه های پر شیب تپه ها و مناطق در معرض فرونشست را برای اسکان انتخاب می کنند چرا که این نواحی مخاطره آمیز تنها گزینه آنهاست. در ساخت منازل غیرقانونی خود بخاطر فقر از مصالح بی کیفیت و بازیافتی استفاده می کنند که کمترین مقاومت را دارد. بر این عوامل باید فقر فرهنگی و نداشتن سواد جهت و درک پذیرش آموزش های مرتبط با بلایا را نیز افزود.  شواهد بسیاری نشان می دهد که حواشی شهرها و زاغه ها و حلبی آبادها بیشترین تلفات را در زلزله و سیل پذیرا می شوند زلزله ۷ ریشتری ۲۰۱۰ در هائیتی که بیش از ۲۲۰ هزار نفر را کشت شاهدی بر این مدعاست. تلفات سیل در هندوستان نیز موید همین امر است که حلبی آبادها بیش از هر مکان دیگری مستعد ویرانی هستند. بنابراین استراتژیهای کاهش ریسک مدیران و تصمیم سازان بیش از هرچیز باید بر این مناطق متمرکز شود. این موضوع توجه جامعه جهانی را به خود جلب کرده است بطوریکه در سال ۲۰۰۵ کشورهای عضو سازمان ملل چارچوب اجرایی هیوگو را برای کاهش مخاطرات طبیعی امضاء کردند این چارچوب زیر نظر دفتر سازمان ملل متحد برای کاهش خطر بلایا(UNISDR) به صورت جامع نقش دولتها و سازمانهای ملی و بین المللی، اجتماعات داوطلب ، بخش خصوصی، دانشگاهها و مراکز آکادمیک، را در تلاش برای تاب آور ساختن شهرها در فاصله سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ را به وضوح مشخص می کند. برای جایگزینی این سند بعد از ۲۰۱۵ نیز چارچوب اجرایی سندای بعنوان یک راهبرد بین المللی برای کاهش خطر بلایا تا ۲۰۳۰ تدوین شد و به تصویب رسید.
باید اشاره کرد که زلزله هر فرد و هرچیز را تحت تاثیر قرار می دهد. زلزله فقط فروریختن ساختمانها و از بین رفتن زیرساختها نیست بلکه می تواند حیات اجتماعی، فرهنگی اقتصادی و سیاسی یک شهر و حتی یک کشور را به مخاطره بیاندازد. واکنش هر شهری به زلزله متاثر از سیستم سیاسی اجتماعی اقتصادی و فرهنگی آن شهر دارد و  سرعت بازگشت به شرایط پیشا زلزله در واقع سطح توسعه آن شهر را نشان می دهد.
دفعات مشاهده: 280 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: استاد دانشگاه وین: ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ | 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران،دکتر محمدرضا هل فروش در میزگرد علمی با اشاره به اینکه با حمایت معاونت فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه امیرکبیر مرکز شهرهای هوشمند را ایجاد کردیم، گفت: شهرهای ما باید تولید سرمایه داشته و وظیفه آموزش و تحقیقات را بر عهده داشته باشد و در ارتقا کیفیت زندگی شهروندان قدم بردارند در حالی که می بینیم هنوز نتوانسته اند به جایگاه شایسته برسند.
استاد دانشگاه وین اتریش بیان کرد: در شهرهای هوشمند فقط مباحث ما مربوط به آی سی تی نبوده و مسائلی کلان و گسترده را پوشش می دهد.
وی با اشاره به اینکه ۶ گام برای تبدیل شدن یک شهر به شهر هوشمند وجود دارد، افزود: اگر ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان را مد نظر قرار دهیم خواهیم دید که این ارتقاء کیفی در جای جای زندگی شهروندان مورد تاثیر قرار می دهد.
هل فروش اضافه کرد: شهرهای هوشمند هر کدام دارای نسخه خاص خود هستند و نمیتوان برای شهرهای ایران یک نسخه خاص پیچید چرا که  فقط با تکنولوژی روبه رو نیستیم بلکه با مسائل فرهنگی و اجتماعی روبه رو هستیم.
وی با اشاره به اینکه افزایش زیرساخت ها همراه با افزایش تعداد شهروندان انجام می شود، اظهار کرد: برخی از این افزایش زیرساخت ها منفی بوده و برخی مثبت هستند و تاثیر تکنولوژی از بخش های مثبت است و به عنوان ابزار می تواند مثمر ثمر باشد.
استاد دانشگاه وین اتریش با بیان اینکه ما تنها به دنبال ایجاد یک شهر الکترونیک در شهر هوشمند نیستیم، اضافه کرد: روابط انسانی، فرهنگی و... بر تکنولوژی ارجح هستند و در جایی هوشمند هستیم که ببینیم نسخه ای که برای شهر هوشمند تدوین شده است در کجا کارکرد مثمر ثمر دارد؛ اگر این رویه را دنبال کنیم بهترین ها را دنبال کرده و خودمان را تسلیم زندگی سایبری نمی کنیم.
وی با بیان اینکه شهر هوشمند شهری است که مردم آن هوشمند هستند، اضافه کرد: هوشمندی در جایی موثر است که در مسیر نگه داشتن هویت محله، خانواده و... قدم بر می دارد.
هل فروش با بیان اینکه نباید این تصور را داشته باشیم که رویه در دیگر شهرها و کشورها به صورت یکسان دنبال شده است، گفت: وین در سال های اخیر به عنوان یک شهر هوشمند دارای کیفیت بالا به عنوان رده اول انتخاب شده است، این در حالی است که در محلات اندازه ساختمان ها، تعداد ماشین ها و... تغییر نکرده و شهر دارای کیفیت لازم برای زندگی است. هوشمند سازی که شهرهای آمریکایی و یا سئول دنبال آن هستند بسیار متفاوت با نگاه به هوشمند سازی در اروپا است.
وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم که شهرهای اروپایی را در هوشمند سازی الگو قرار دهیم، بیان کرد: شهر شیراز به عنوان پایلوت انتخاب و گردشگری در محوریت قرار گرفته و در این راستا به نتایج بسیار خوبی نیز رسیده ایم.
دفعات مشاهده: 314 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: رئیس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی مطرح کرد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ | 
 
     به گزارش پایگاه اطلاع رسانی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ،حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذو‌النور با اشاره به مطالب علمی مطرح شده از سوی انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در خصوص ضرورت تحقق درآمدهای پایدار برای شهرداری ها و توجه به این مهم در بودجه سال ۹۷  اظهار داشت: باتوجه به اینکه ثقل جمعیت کشور در شهرها است و تعداد خدماتی که شهرداری‌ها باید به مردم ارائه بدهند بسیار زیاد است و همچنین غالبا دولت‌ها به تعهدات مالی خود در قبال شهرداری‌ها عمل نمی‌کنند،‌ وجود درآمد‌‌های پایدار برای شهرداری‌ها ضرورت دارد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نمی‌توان تمام هزینه‌ها را بر دوش مردم گذاشت خاطرنشان کرد: برخی از اموری شهری عام‌المنفعه است و درآمدزایی ندارد، به عنوان مثال فضای سبز از اموری نیست که بتوان هزینه آن‌ را از مردم دریافت کرد و همچنین شهرداری‌ها نیز برای فضای سبز اعتبار و منبع مشخصی ندارند، ولی وجود فضای سبز در شهر‌ها ضروری است اما به دلیل اینکه درآمدزایی ندارد، سرمایه‌گذاری هم برای ایجاد فضای سبز شهری وجود ندارد.
وی ادامه داد: شهرداری می‌توانند برخی از پروژه‌هایی که سودآوری دارد را به بخش خصوصی واگذار کنند تا هم مشکلات شهر رفع شود و هم شهرداری درآمدی کسب کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: برای ساخت یک اتوبان میان دو شهر می‌توان از بخش خصوصی استفاده کرد و بخش خصوصی می‌تواند در این زمینه سرمایه‌گذاری کند و هزینه‌ خود را از طریق وضع عوارض هزینه ایاب و ذهاب در اتوبان دریافت و درآمد کسب کند، اما خیابان‌کشی‌های شهری، ایجاد فضای سبز، جا‌ به جایی زباله‌های شهری و نظافت شهر درآمدی ندارد که بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در آن اقدام کند.
وی افزود: در امور شهری که سرمایه‌گذار وجود ندارد یا دولت باید متکفل هزینه‌ها شود و یا اینکه شهرداری‌ها به مردم فشار بیاورند و هزینه را دریافت کنند،‌ اما بهترین راهکار برای تامین‌ هزینه‌های این امور، ایجاد منابع پایدار برای شهرداری است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از منابعی که می‌توانند در تامین هزینه‌ها به شهرداری‌ها کمک کند، زمین‌هایی است که مالکیت دولتی دارند که شهرداری‌ها می‌توانند این زمین‌ها را در اختیار بگیرند و با تهاتر، واگذاری و یا مشارکت با بخش خصوصی، هم در رفاه شهروندان موثر باشند، هم به بخش خصوصی و رونق تولید و اشتغال کمک کنند و هم اینکه درآمدی برای خودشان تأمین کنند تا در کنار عوارض، مالیات و سایر هزینه‌هایی که از مردم دریافت می‌شود، مشکلات خود را حل کنند.
وی با بیان اینکه متروها و قطار‌های شهری از پرهزینه‌ترین پروژه‌های شهرداری است گفت: منابع شهرداری‌ها برای تامین اعتبار پروژه‌های قطارهای شهری کافی نیست و در این زمینه باید سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی جذب شوند تا هم رونق در شهر ایجاد شود و هم اینکه تامین هزینه توسط سرمایه‌گذاران انجام می‌شود.
ذوالنور با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۷ تصریح کرد: در لایحه بودجه سال ۹۷ برای تامین منابع پایدار شهرداری‌ها نظراتی وجود دارد و بسیاری از از نمایندگان مجلس نیز تمایل دارند که در زمینه ایجاد منابع پایدار برای شهرداری کمک کنند و تأثیری در عمران و آبادانی شهرها داشته باشند.
دفعات مشاهده: 297 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: سایر مطالب این بخش: ::
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۱۰/۶ -
:: کارشناس مسایل شهری در نشست تخصصی همایش اقتصاد شهری عنوان کرد - ۱۳۹۶/۱۰/۴ -
:: ​با حضور جمعی از پژوهشگران و کارشناسان برگزار شد - ۱۳۹۶/۹/۲۸ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۹/۲۸ -
:: اینتلیجنت ترنسپورت منتشر کرد - ۱۳۹۶/۹/۲۵ -
:: موسسه GoEuro منتشر کرد - ۱۳۹۶/۹/۱۸ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۹/۱۳ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۹/۱۱ -
:: نگاهی به مگاپروژه های توسعه شهری - ۱۳۹۶/۹/۹ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۹/۴ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۸/۲۹ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۸/۲۴ -
:: آموزش های شهروندی برای عبور از مواقع بحرانی - ۱۳۹۶/۸/۲۳ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گزارش می دهد - ۱۳۹۶/۸/۱۶ -
:: راهبردی جدید در برنامه ریزی شهری - ۱۳۹۶/۸/۱۴ -
:: در حاشیه نمایشگاه مطبوعات صورت گرفت - ۱۳۹۶/۸/۱۰ -
:: در حاشیه نمایشگاه مطبوعات صورت گرفت - ۱۳۹۶/۸/۸ -
:: با نگاهی تخصصی به روزنامه نگاری شهری صورت گرفت - ۱۳۹۶/۸/۶ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۸/۳ -
:: یورونیوز منتشر کرد - ۱۳۹۶/۸/۲ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۷/۲۹ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۷/۲۷ -
:: با ۸ عنوان مقاله علمی پژوهشی - ۱۳۹۶/۷/۲۳ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۷/۱۹ -
:: راهبردهای علمی برای توسعه شهری - ۱۳۹۶/۷/۱۶ -
:: چالش های پیش روی توسعه شهری - ۱۳۹۶/۷/۱۵ -
:: با صدور پیامی صورت گرفت - ۱۳۹۶/۷/۱۰ -
:: پاسخ انجمن علمی اقتصاد شهری ایران به گزارش خلاف واقع یک رسانه - ۱۳۹۶/۷/۳ -
:: دکتر مهدی صادقی شاهدانی عنوان کرد - ۱۳۹۶/۷/۲ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گزارش می دهد - ۱۳۹۶/۶/۲۹ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۶/۲۷ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۶/۲۰ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۶/۱۵ -
:: رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در نشست «گردشگری، میانبر توسعه اقتصادی»: - ۱۳۹۶/۶/۱۲ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۶/۵ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۵/۳۱ -
:: رویکردی جامعه شناختی به مصرف انرژی شهری - ۱۳۹۶/۵/۲۹ -
:: توضیحات دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران درباره یک خبر - ۱۳۹۶/۵/۲۷ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گزارش می دهد - ۱۳۹۶/۵/۲۵ -
:: دکتر یارزاده تشریح کرد - ۱۳۹۶/۵/۲۰ -
:: حمایت انجمن علمی اقتصاد شهری ایران از گزینه پیشنهادی وزارت اقتصاد - ۱۳۹۶/۵/۲۱ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۵/۱۸ -
:: رئیس همایش بین المللی اقتصاد شهری تشریح کرد - ۱۳۹۶/۵/۱۵ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۵/۱۰ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۵/۳ -
:: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر کرد - ۱۳۹۶/۵/۱ -
:: دکتر مهدی صادقی شاهدانی جزئیات برگزاری دومین همایش بین المللی اقتصاد شهری را تشریح کرد - ۱۳۹۶/۴/۲۸ -
انجمن علمی اقتصاد شهری ایران
Persian site map - English site map - Created in 0.063 seconds with 1290 queries by yektaweb 3571